club-kit club-crest

Kent Valley R.C.

The South Lakes Premier Cycle Club

Start sheet

No.

Name

Club/Racing Team

Category

1

Darran Acton

Velo Club UK

3rd

2

John Agnew

3rd

3

Andy Ashurst

Manchester Whs

4th

4

John Bamford

Team Chronomaster

3rd

5

David Beattie

Hawick CC

3rd

6

Paul Beech

Team Chronomaster

3rd

7

Adam Brooks

Manilla Cycles

3rd

8

Kevin Chadwick

Lakes RC

3rd

9

John Charles

Bella in Sella Racing

3rd

10

Ian Cliffe

Ilkley Cycling Club

3rd

11

William Corbett

Manilla Cycles

3rd

12

Harry Craig

Prima Team Racing

3rd

13

Sam Dobson

Fiftyfour Elevn RT

3rd

14

Craig Eden

Coveryourcar.co.uk RT

3rd

15

Sam Fairhurst

Bill Nickson Cycles RT

4th

16

Joshua Ferguson

Kuota-Spinergy-GSG

3rd

17

Trevor Finn

Prima Team Racing

3rd

18

Mike Firth

Ilkley Cycling Club

3rd

19

Chris Gambles

Lancashire RC

3rd

20

Tom Garnett

Ilkley Cycling Club

3rd

21

Matthew Gott

West Pennine RC

4th

22

23

Thomas Hanlon

Harry Middleton Cycling Club

3rd

24

Mark Hanson

Ferryhill Wheelers

4th

25

Lawrence Hayes

3rd

26

Gordon Hill

Annan 2010 Racing

3rd

27

Thomas Hill

Manilla Cycling

3rd

28

Jonathan hUCK

Synergy Cycles

3rd

29

Theo Kane

Manilla Cycles

3rd

30

Kieran Lacey

Lakes RC

4th

31

Philip Lowry

Honister 92

4th

32

Ross Macdonald

Annan 2010 Racing

4th

33

Simon Mackereth

Andersons Racing

4th

34

Thomas Maher

Horwich CC

3rd

35

Alan Maxwell

Pedal Power RT

3rd

36

Christopher Mellor

Ilkley Cycling Club

3rd

37

Samuel Monkhouse

Salt Ayre Cog Set

3rd

38

Darran Moore

Prima Team Racing

3rd

39

Simon Muir

Prima Racing Team

4th

40

John Myburgh

Team Chronomaster

3rd

41

Duncan Orme

Kent Valley RC

3rd

42

Will Page

3rd

43

Craig Palmer

Prima Racing Team

4th

44

Joseph Richards

Lakes RC

3rd

45

Ian Rutherford

The Edge Cycleworks

3rd

46

David Scott

Rhino Velo Racing Team

3rd

47

Greig Scott

Livingston Cycling Club

4th

48

Andrew Sedgwick

Prima Racing Team

4th

49

Jack Steel

3rd

50

Aaron Tonks

THR Racing

3rd

51

Iain Turnbull

Prima Racing Team

3rd

52

Robert Wallace

Manilla Cycling

3rd

53

Christopher Waters

Bill Nickson Cycle RT

3rd

54

Campbell West

Kent Valley RC

4th

55

Andrew Whalley

Lakes RC

3rd

56

Arthur Wilson

Ilkley Cycling Club

3rd

57

Jonathan Wong

Salt Ayre Cog Set

3rd

58

Nicholas Wood

Ilkley Cycling Club

4th

59

Tony Workman

Lancashire RC

3rd

60

Darren Young

Bill Nickson Cycles RT

3rd